ZASADY PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW WĘDKARSKICH KOŁA BYTOM NA ROK 2020

Zasady przeprowadzania zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło PZW nr 3 Bytom w 2020 r.

1. Organizator nie pobiera startowego w wysokości 20 zł, celem zwiększenia puli nagród.

2. Zawodnicy od 1-go miejsca wybierają nagrody w kolejności zajętego miejsca.

3. Zawody rangi mistrzowskiej będą nagradzane trzema pucharami (powyżej 10 osób w zawodach w kat. senior), a w Grand Prix po jednym pucharze.

4. W zawodach rangi okręgowej MISTRZ KOŁA otrzymuje: refundację startowego + zanętowe (50 zł) na każdą turę zawodów + delegację oraz kaucję 50 zł na  zawody. Po rezygnacji Mistrza  - refundację  tylko startowego + kaucję otrzymuje I lub II  V-ce Mistrz.

5. W zawodach rejonowych Koło pokrywa startowe do kwoty 40 zł, powyżej koszt ponosi zawodnik.

6. W przypadku, gdy Mistrz nie pojedzie na zawody z własnej winy, zobowiązany jest do zwrotu kosztów, a jeśli nie wykona tego, to traci prawo do wypłacenia delegacji, zanętowego i  refundacji kosztów w przyszłości.

7. Do punktacji Grand Prix Koła liczymy 5- zawodów Grand Prix, z tego odliczamy jeden najgorszy wynik.

8. Punktacja w zawodach spławikowych w 2020 r. miejsca od 1 do 10 - punkty zgodnie z zajętym miejscem.  Od 11 miejsca wszyscy zawodnicy, którzy złowili rybę otrzymują po 11 pkt, bez ryby po 12 pkt, a nieobecny na zawodach 15 pkt.

9. Kapitanat Sportowy zwraca się do Gospodarza koła o zorganizowanie (min. tydzień przed zawodami) prac związanych z przygotowaniem terenu zawodów.

Kapitanat zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub miejsca zawodów  z przyczyn losowych, o czym poinformuje zawodników na stronie koła PZW NR 3 Bytom.